Umowa kupna-sprzedaży samochodu - 5 praktycznych porad
Autorem artykułu jest Krzysztof Kowalski
Planujesz kupić używany samochód? Dowiedz się na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy kupna. Wybierasz się na giełdę z zamiarem kupna używanego samochodu? Wybór jest dzisiaj ogromny, a podjęcie decyzji nie łatwe. Oferty sprzedaży samochodów widać co krok. Przeczytaj poniższe porady, aby ustrzec się przed podpisaniem umowy kupna sprzedaży samochodu, która może wpędzić Cię w spore kłopoty.
1) Pamiętaj, aby umieścić w umowie dokładne dane obu stron transakcji. Zarówno sprzedającej i kupującej. Jeżeli któraś ze strona składa się z więcej niż jednej osoby to ich dane też muszą się znaleźć na umowie razem z podpisami. Jest to bardzo ważne dla urzędów, w których potem będziemy załatwiać dalsze formalności.
2) Dokładnie sprawdź dane osobowe osoby sprzedającej samochód. Sprawdź jego dowód osobisty i porównaj dane z innymi dokumentami takimi jak np. dowód tożsamości, dowód zakupu pojazdu, umowa kupna pojazdu, faktura, polisa itd.
3) Obejrzyj samochód z zewnątrz, zwracając szczególną uwagę na miejsca przy zamkach i szybach, starając się dostrzec drobne ślady mogące świadczyć o włamaniu. Może to oznaczać, że pojazd jest kradziony. Zwróć także uwagę czy kolor lakieru jest wszędzie jednakowy np. czy klapa silnika jest w tym samym odcieniu co reszta samochodu. Jeżeli tak nie jest to samochód prawdopodobnie miał wypadek.
4) Nigdy nie idź kupować samochodud sam. Zawsze weź do pomocy zaufaną osobę, która nie jest związana z transakcją. Pomoże ona ocenić sytuację chłodnym okiem osoby, która nie jest pod wpływem takich emocji jak Ty i która nie jest nastawiona, żeby koniecznie coś kupić.
5) Nie ufaj świetnym okazjom. Coś takiego nie istnieje. Jeżeli cena samochodu jest znacznie atrakcyjniejsza od podobnych tego typu to znaczy, że samochód jest albo kradziony albo wadliwy i najlepiej od razu o nim zapomnieć.
Mamy nadzieję, że te proste ale skuteczne porady pomogą w kupnie samochodu, który nigdy nie zawiedzie. ---
Przeczytaj nasze porady, dzięki którym Twoja umowy kupna sprzedaży samochodu umożliwi Ci przeprowadzenie bezproblemowej transakcji.
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Jak jest za tanio, to już trzeba uważać ;) Nikt na sprzedaży samochodu na pewno nie chce stracić, więc jak wystawia po zaniżonej cenie, to coś pewnie jest nie tak... Dlatego trzeba być ostrożnym i nikomu nie ufać na słowo.Zresztą sporo cennych rad jest w artykule: https://www.mazda.warszawa.pl/jak-wybrac-samochod-uzywany-jak-nie-dac-sie-oszukac/
OdpowiedzUsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńOczywiście dokumenty są bardzo ważne i myślę, że jest to rzecz którą powinien znać każdy z nas. Zresztą samo przygotowanie pojazdu do sprzedaży https://neutralizatoryzapachu.pl/blog/jak-przygotowac-samochod-do-sprzedazy/ jest jak najbardziej prawidłowym zabiegiem. Zadbajmy o jego wnętrze aby ładnie pachniało i wyglądało.
OdpowiedzUsuńJa nie miałem żadnego problemu ze sprzedażą swojego samochodu. Tym bardziej, że korzystałem z serwisu https://autokupiec.pl/skup-aut-bydgoszcz/ który skupuje auta używane. Fajnie, że wycena może odbyć się przez internet.
OdpowiedzUsuńNa pewno taka wiedza może się przydać i moim zdaniem również nie możemy zapominać o ubezpieczeniu OC. Jak czytałam na stronie https://kioskpolis.pl/proama/proama-wypowiedzenie-oc/ to moim zdaniem także ważną sprawą aby wiedzieć kiedy i jak wypowiedzieć umowę OC.
OdpowiedzUsuńA jeśli nie posiadacie własnego samochodu a potrzebujecie to co wtedy? pożyczacie od znajomych czy usługi wypożyczalni? Jeśli szukacie solidnej to na pewno sprawdźcie na ofertę https://flextogo.com/wypozyczalnia-samochodow-lotnisko-krakow-balice/ . Mają dobre ceny i różne auta w ofercie.
OdpowiedzUsuńZastanawiam się nad tym, aby skorzystać z usług takiego miejsca, jak skup aut Gdańsk . Nie ukrywam, że ważne są tutaj dla mnie różnego rodzaju kwestie przy takiej transakcji, ale przede wszystkim to, czy podpisuje się standardową umowę sprzedaży? Czy jakoś inaczej to wygląda?
OdpowiedzUsuńMyślę, że dla wielu osób będą to zdecydowanie pomocne porady, dlatego sprawdźcie je, jeśli potrzebujecie właściwej wiedzy. Czy takie umowy dotyczą również skupu samochodów, czy tutaj umowa wygląda nieco inaczej? Ja sprawdzam właśnie ofertę, którą posiada skup aut reda . Myślę, że warto ich wziąć pod uwagę, jeśli zależy Wam na tym, aby ktoś szybko i bezproblemowo zajął się Waszym samochodem.
OdpowiedzUsuń